Õlled

Õlled

Null gif

NULL

Alkoholivaba õlu

Linnased:       Munich
Humalad:       Saaz
IBU:                20
Alk:                 Alc 0% Vol
Pakend:         330ml purk

Toode sisaldab allergeene:  odralinnased

Purtse Pruulikoja esimene alkoholivaba õlu. Hea janukustutaja igal ajal igas kohas.

 

Metsikus Idas ei kehti Kroonlinna null. Ega Amsterdami null. Siin mõõdetakse kõike Purtse nulli järgi. Enamik asju on sellest madalamal. Kõrgemal on vahest ainult Kohtla-Järve poolkoksimägi , mis kohalike sõnul sai oma nime keemiatehase laborandi järgi. Too armastas endale fosforiidist ja kiviõlist kokteile segada ning helendas öösel nii võimsalt , et laevad kasutasid teda majakana. Meile meeldib metsikult.

Serveeri külmalt. Terviseks!

 

Pilsner gif

Pilsner

Õllestiil:                    Tšehhi pilsner
Linnased:                Pilsner linnas, Caramalt linnas
IBU:
                            25
Alk:                             Alc 4,5% Vol
Humalad:                Saaz
Pakend:                    440ml purk, kastis 24  purki, 30L KeyKeg

 

Klassikaline Tšehhi pilsner tüüpi tüüpi õlu. Humaldatud  Saaz humalaga, mõõduka mõrudusega ja pilsnerile omaselt väge kergelt joodav.

Purtsest tuleb klassikat!

Siidisuka Cherry gif

Siidisuka Cherry Stout

Õllestiil: Fruit Stout

Linnased: Pale Ale, Munich, Crystal T50, Golden Naked Oats, Chocolate malt, Brown malt, Boiron Cherry puree
Humalad: Columbus
IBU: 25
Alc: ABV 5,5% Vol
Pakend: 330ml purk,  30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

EAST IS BEAST:

1930ndatel tuli Kohtla-Järve põlevkivitehase direktor töölt koju. Pani nahkportfelli nurka ja keeras riigivanema portree näoga seina poole. Tõmbas jalga linnapreili peened siidisukad, pani rahvaviiside plate peale ja hakkas peegli ees puusi hööritama. Las mees teeb, mis mees tahab. Meile meeldib metsikult.

Brown ale gif

Brown Ale

Õllestiil:                    Brown Ale
Linnased:                Pale Ale, Chocolate, Amber
IBU:
                            25
Alk:                             Alc 5,5% Vol
Humalad:                Columbus, Cascade
Pakend:                    440ml purk, kastis 24  purki, 30L KeyKeg

 

“Purtse pruulitud klassikalised maitsed” – Brown Ale on klassikaline õllestiil, mida iseloomustab tume värvus, kompleksne linnaselisus ja mõõdukas humalamõrkjus. Keskmise karboniseeritusega selge õlu on kergelt magusa järelmaitsega , pähkline , röstine ja vähe šokolaadine.

Purtse Brown ale sobib hästi erinevate toitude, sealhulgas grill-lihaga ,röstitud köögiviljade ja erinevate hautistega.

Purtsest tuleb klassikat!

Mägede Hääl gif

Mägede Hääl

Õllestiil: California Common

Linnased: Pilsner, Munich, Crystal, Amber, Dextrin
Humalad: Columbus, Chinook
IBU: 25
Alc: ABV 4,9% Vol
Pakend: 330ml purk , 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Mägede Hääl on klassikalises California Common stiilis pruulitud laager. Pruulimisel on kasutatud laagri pärm ning kääritatud Ale tüüpi õlle temperatuuridel, mis annab õllele tummise, kuid kerge kehaga maitse. Selles pruulis oleme kasutanud 5 erinevat linnast, kuid ainult kahte humalat, et anda õllele kergelt mõrkjas mekk. Kuna linnased on peamiseks maitse allikaks, on õlles tunda värsket leivasust ning kerget karamelli ja röstisust, mille seob kokku mõnus humala mekk. Tasakaalukad maitsed teevad sellest ideaalse joogi igaks olukorraks. Serveeri külmalt. Terviseks!

EAST IS BEAST:

Kes seisab tuhamäel? Kelle hääl kajab aheraine küngaste peal? Ei, see pole Kare Kauks. Ega Sile Sirks. See on kaevur Kolja Vest, kellest Metsiku Ida pojad tegi uue legendi – Kanye East. Nüüd kajab siin kaevuriräpp ja tuhamäetehno, kivisöepunk ja karjääri –indie. Meile meeldib metsikult.

Leopõld gif

Leopõld I

Õllestiil: Belgian Blond Ale , ALC 6,4%

Linnased:
Pale Ale, Wheat, Melano, Amber

Humalad:
Columbus, Saaz

Leopõld I – Belgian Blonde stiilis õlu on keskmise kangusega, linnaseliselt pehmelt karamelline ja vähese humalamõrudusega. Karemellilinnastest on tunda kergelt mee maitset , mis jätab suhu magusa järelmaitse. Parim temperatuur selle kena merevaigu värvi õlle serveerimiseks on 5–7 kraadi.

Kaevur Leo Põld täitis viisaastakuplaani üheksa kuuga ja saadeti preemiaks Belgia kuninga Leopoldi juurde audientsile. Esmatutvus korraliku Belgia õllega lõppes žiguli lurriga harjunud mehel palee marmorpeldikus, kus ta õppis seinale kriibitud roppuste abil ära prantsuse keele. Leopold oli nii vapustatud, et lõi Põllu Leo rüütliks. Meile meeldib metsikult.

gif

Tarede Vaikuses

Linnased:          Pale Ale, Vienna, Caramunich, Chocolate Wheat, Crystal Dark, Smoked, Rye, Chocolate
Humalad:         Chinook, H.Mittelfrfueh
IBU:                    25
Alc:                     BV 7,9% Vol
Pakend:             330ml purk , kastis 24 purki

 

Tarede Vaikuses – Balti Porter, mis kääritatud stiilile omaselt põhjakäärituse pärmiga. Kergelt suitsuse ja mõõdukalt röstise maitsega, linnaseline õlu. Taustal mängib kerge marjasus ja tunda on luuviljaliste (ploomi, kreegi) mõnus maitse. Oma 7,9% kanguse juures on alkohol vaid kergelt aimatav. Nautides on tungivalt soovituslik kuulata head Eestimaist folk metal muusikat. Teadagi, kelle esituses …

 

 

gif

Udukogu

Õllestiil: Hazy IPA

Linnased:       Simpsons Extra Pale Ale odralinnas, Simpsons Caramalt odralinnas ja kaeralinnased
Humalad:       Citra USA , Galaxy AUS , Mosaic USA
IBU:                55
Alk:                 ABV 7,0% Vol
Pakend:         330ml purk , kastis 24 purki

 

Udukogu on Hazy IPA stiilis pruulitud õlu. Hazy IPA, nagu nimigi ütleb, on hägune ja läbipaistmatu IPA, mis  tänu rohkele humalale ja erilisele pärmile on saanud “udusevälimuse. See õlu on kreemisema ja siidisema kehaga, kui tavalised IPAd. Udukogu pruulimisel ja  kuivhumaldamisel kasutatud värskeid tsitruselisi humalaid  – Citra, Galaxy ja Mosaic humalaid. Soovitame tarbida humalasi õllesi võimalikult värskelt ja jahutatult. Meile meeldib metsikult! 

 

gif

Kähkukas Down Under

Õllestiil: Session IPA

Linnased: Odralinnased, nisulinnased, kaerahelbed
Humalad: Mosaic , Eclipse, Galaxy, Motueka
IBU: 25
Alc: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 20L / 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Kähkukas Down Under on meie tavapärase Kähkukas Session IPA pisut tuunitud versioon – oleme selle pruulimisel kasutanud Austraalia ja Uus-Meremaa humalaid. Värvus on parajalt hägune ja meloni koore toonides. Nii aroomis kui ka esmamaitses on tunda tugevaid mahlaseid humalaid, kuid järelmaitses jääb keelele pikalt kestma õrn magus-mõrkjas humalamekk. Ideaalne pruul mida igapäevaselt kähku ära rüübata. Soovitame tarbida humalaseid õllesi võimalikult värskelt ja nagu ikka, parajalt jahutatult. Meile meeldib metsikult!

MANGO PASSION gif

Mango Passion

Õllestiil: Fruit Ale

Linnased: odralinnased, kaeralinnased
Humalad: Columbus
IBU: 16
Alc: ABV 4,0% Vol
Pakend: 330ml purk, 20L / 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

Mango Passion, nagu nimigi ütleb, on mango ja passiooniviljaga pruulitud ale tüüpi õlu. Tegu pole kindlasti traditsioonilise, kuid see-eest äärmiselt mõnusa, mahlaka ja suvise õllega. Värvus on üle keskmise hägune ja kollane. Maitses avaldub mahlane kombinatsioon mangost ja passioonist, kuid alles on jäänud ale tüüpi õllele iseloomulik keha ja karboniseeritus, mis mahlakust parajalt tasakaalustab. Serveeri ikka jahutatult.

gif

Cherry BC Lemon

Õllestiil: Sour Beer

Linnased: odralinnased, nisulinnased
Humalad:
IBU:
Alc: ABV 4,2% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg

 

Cherry BC Lemon on hapuõlu, mis pruulitud kirsside, mustsõstra ja sidruniga. Kauni purpur-punaka värvuse, keskmise kehaga suviselt kerge janukustutaja. Sobib ka inimesele, kes muidu õllesõber ei ole, sest selles õlles ei ole humalaid ning hapustamise tõttu on linnaste maitse minimaalne. Serveeri mõnusalt jahutatult.

gif

Head Nisu

Õllestiil: Wheat Beer

Linnased: Nisulinnas, odralinnas
Humalad: Hallertau Mittelfrüh
IBU: 12
Alc: ABV 4,5% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Head Nisu on meie tootevaliku ainus nii-öelda “päris” nisuõlu, kuid sellegi oleme väikese vimkaga teinud – nimelt, oleme selle pruulinud rohke mahlase greibiga. Aroomis on tunda õrnalt värsket greipi segatud nisuõlle pärmi magususega. Maitses aga domineerib mõnusat magus-mõrkjat greipi, mis hajub pigem kiiresti ning jääb kestma koos nisuõllele omase magususega. Sobib ideaalselt nii igapäevaseks joogiõlleks kui ka erinevate toekamate roogade kõrvale. Kõik mis saame sulle soovida, on “Head Nisu”.

gif

Jabara Jura

Õllestiil: American IPA

Linnased: Odralinnas, nisulinnas, kaeralinnas
Humalad: Chinook, Columbus, El Dorado, Simcoe
IBU: 30
Alc: ABV 5,5% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

JABARA JURA on suhteliselt madala mõrudusega, värskelt tsitruseline IPA. Stiililt on ta midagi American IPA ja New England IPA vahepealset. Kuivhumaldamisel on kasutatud ohtralt El Dorado ja Simcoe humalaid. Õlle kääritamisel on kasutatud New England stiilis õllepärmi. Aroomis on tunda apelsinikoort, mandariini, melonit, greipi, maasikat, virsikut. Maitse on külluslik, kuid tasakaalukas, kus avaldub kergelt mõrkjas ja mahlane humala essents. Humalaseid õllesi soovitame tarbida võimalikult värskelt ning ikka mõnusalt jahutatult.

Kämp_564x960 gif

Kämp

Õllestiil: Laagriõlu

Linnased: Pilsner, Crystal Maple
Humalad: Monroe, Hallertauer Mittelfrueh
IBU: 25
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 30l KeyKeg

 

Kämp on meie lipulaevast Saksa laager, milles oleme kasutanud autentseid Saksa linnaseid ja delikaatseid Hallertau Mittelfrueh ning Monroe humalaid, mis lisatud peale keedu lõppu. Kämp näeb välja fantastiline kõrges pilsner tüüpi klaasis, kus ta näitab enda peaagu briljantset selgust, hele-kahvatut kollast värvi ja kaunist kohevat lumivalget vahtu. Kui sa seda näed, siis seda sa ka soovid! Linnase ja humala maitse on peen, nagu igas teiseski heas heledas laagris, kuid siiski võid leida valge saia, vanilje-sidrunikoogi, värske heina, kurereha lille või ehk millegi enamagi maitseelamusi… Lõppude lõpuks, Kämpi peamine idee on edasi anda joojale pehme, kuiv ja kerge õlle värskendavaks ning janukustutavaks hetkeks. Selles õlles sa isegi ei märka alkoholi, vaid tunned mõnusat mõrudust tasakaalukat ja mõõdukalt kõrget karboniseeritust. Et meie Kämpi parimal viisil nautida, hoiusta Kämpi jahedana igal  hetkel (umbes 4°C juures ja kindlasti mitte soojemana kui 12°C) ning naudi seda niipea kui võimalik! Kämpi on parim serveerida umbes 6°C juures.

EAST IS BEAST:

Aa ranna pioneerilaagrit väisas kuulus camp-kunstnik New Yorgist. Ühel lõkkeõhtul pakuti heleda tuka ja tuleviku hipsteriprillidega külalisele kohalikku laagriõlut. Kunstnikku tabas selline inspiratsioonipuhang, et ta haaras pioneerilt fanfaari ja puhus oma tagumiste põskede vahelt ette kogu Miles Davise “Bitches Brew” albumi. Meile meeldib metsikult.

Purts_Pale_Ale_564x960 gif

Purtse

Õllestiil:                    Pale Ale
Linnased:              Simpsons Extra Pale Ale odralinnased, Simpsons Caramalt odralinnased
IBU:
                            32
Alk:                             Alc 5,5% Vol
Humalad:                 Chinook USA , El Dorado USA , Citra USA
Pakend:                    330ml purk, kastis 24  purki, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

Sõltumata oma veidi kõrgemast alkoholisisaldusest, on Purtse Pale Ale keskmise kehaga kergelt
joodav Pale Ale. Hea tasakaaluka keha tõttu sobib Purtse pea iga roa kõrvale. Aroom
on värske ja intensiivne, milles avalduvad kerged humalased essentsid segatud
troopiliste puuviljade ja ürtidega. Troopiliste puuviljade, mango ja greibi kõrval on
maitses tunda kerget tanniinsust mille seob kokku mõnusalt humalane meeldiv
järelmaitse. Serveeri ikka jahedalt, umbes 6°C – 8°C juures.

EAST IS BEAST:
Kurikuulsa Purtse kalatööstuse rappijad räägivad siiani metsikust vuntsidega kalast,
kes tuli jõesuudmest maale, varastas nööridel kuivavat aluspesu ja ajas noori naisi
taga. Ainus võimalus pakku pageda oli Purtse kindlus. Lisaks oli see ka ainus kindlus,
kus õlut pruuliti. Meile meeldib metsikult.

Metsik Ida gif

Metsik Ida

Õllestiil: India Pale Ale

Linnased: Pale , Munich
Humalad: Columbus, Chinook, Citra, Vic Secret, Azacca
IBU: 50
Alc: ABV 6,7% Vol
Pakend: 330ml pudel & purk, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Estonia

 

Metsik Ida on 6.7% kangusega Ameerika IPA, mis on pruulitud Pale Ale ja Munich linnastega, mis annab õllele mõnusama karakteri, tummisema keha ja oranžika värvitooni. Rohke kuivhumaldus annab õllele mõnusalt mõrkja aroomi, milles on tunda humalale omaseid eeterlikke õlisid. Humalate vahele jääv maitsete kombinatsioon on külluslik ja vaheldusrikas. Magus apelsin, roosa greip, mandariini koored, virsik ning melon on ainult väike osa maitsetest, millega Metsik Ida üllatada suudab. Proovi järgi, serveeri külmalt ning meki humalasi õllesi alati võimalikult värskelt. Meile meeldib metsikult!

EAST IS BEAST:

Siin on näiteks Sompa. Samoe Opasnoe Mesto Posle Ameriki. Indiaanlasi ja kauboisid mängivad suured poisid päris nugadega ja igaüks on enda eest väljas. Sest kui sind huntidele visatakse, on kaks valikut – jääd metsa või naased karja juhina. Meile meeldib metsikult.

Industriaal gif

Industriaal

Õllestiil: Double IPA

Linnased: Maris Otter, Munich, Dextrine
Humalad: Centennial, Columbus, Mosaic, Enigma
IBU: 101
Alc: ABV 7,9%
Pakend: 330ml pudel & purk, 20L & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Industriaal on 7.9% kangusega Double IPA stiilis pruulitud õlu. Tegu on meie kõige kangema IPAga, mille pruulimisel on kasutatud metsikus koguses humalaid ning peale pruuli lõpus kuivhumaldamise käigus veel mõned. Esmane maitse on ehmatavalt tugev ja humalane, kuid mõnusalt tööstuslik. Maitses võib tunda üle küpsenud apelsinikoort, mõrudat greipi, mandariini, mangot ja kerget männikäbi hõngu, mille kõige lõpetab tugev kogus mõrudat humalat, mis jääb keelele kestma veel järgmise hommikuni. Serveeri külmalt ja värskelt. Meile meeldib metsikult!

EAST IS BEAST:

Meie miljonivaateks on tossavad korstnad ja tuhamäed. Meie jalgealust õõnestavad gigantsed puurid. Meie edetabelites troonib masinate muusika. Meie luksuslimusiiniks on kaevandusrong ja pühapäeval peame piknikku tööstuspargis. Meile meeldib metsikult.

Siidisuka gif

Siidisuka

Õllestiil: Sweet Stout

Linnased: Pale Ale, Munich, Crystal T50, Golden Naked Oats, Chocolate malt, Brown malt
Humalad: Columbus
IBU: 25
Alc: ABV 6,3% Vol
Pakend: 330ml purk, 20L & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Siidisuka Sweet Stout on tummiselt kerge ja mõnusalt tarbitav käsitöö stout. Oma 6.3% kanguse juures on ta siiski vägagi kergelt joodav ning maitsed ei ole liialt hingematvad. Aroomis on tunda kerget šokolaadisust ning õrna kohvi segatud magusa tiramisuga. Maitses avaldub eelkõige õrn kohv ja magus piimašokolaad, sest õlle tegemisel on kasutatud laktoosi. Sobib ideaalselt erinevate magustoitude kõrvale, kuid on tarbitav ka niisama joogiõllena. Soovitame serveerida jahutatult ning suures avatud klaasis, siis on aroom veelgi paremini tunda.

EAST IS BEAST:

1930ndatel tuli Kohtla-Järve põlevkivitehase direktor töölt koju. Pani nahkportfelli nurka ja keeras riigivanema portree näoga seina poole. Tõmbas jalga linnapreili peened siidisukad, pani rahvaviiside plate peale ja hakkas peegli ees puusi hööritama. Las mees teeb, mis mees tahab. Meile meeldib metsikult.

Plaadimeri gif

Plaadimeri

Õllestiil: Baltic Tomato Gose

Linnased: Pilsneri linnas, nisulinnas, kaeralinnas
Humalad:
IBU:
Alc: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 20 & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Plaadimeri on meie tootevaliku üks huvitavamaid õllesid. Tegu on tomatipüree, Himaalaja soola ja kerge Habanero chilliga pruulitud gose tüüpi õllega, mille maitse väga fantaasiaks ruumi ei jätagi. Nii maitses kui aroomis avalduvad mõnus hapu tomat ja kerge chillisus. Nagu keegi oleks kokteili õllega kokku seganud ja purki pannud. Üks on kindel, proovida seda igatahes tuleb. Soovitame seda teha avatud klaasist ja ikka jahutatult.

Plaadimeri HOT gif

Plaadimeri HOT

Õllestiil: Baltic Tomato Gose

Linnased: Pilsner, nisulinnas, kaeralinnas
Humalad:
IBU:
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk , kastis 24 purki

 

Plaadimeri HOT on meie tootevaliku üks huvitavamaid õllesid ning pisut nagu vanema venna eest meie õllele Plaadimeri. Tegu on tomatipüree, Himaalaja soola ja metsiku koguse Habanero chilliga pruulitud gose tüüpi õllega, mille maitse väga fantaasiaks ruumi ei jätagi. Nii maitses kui aroomis avalduvad mõnus hapu tomat ja tugev chillisus. Nagu keegi oleks kokteili õllega kokku seganud ja purki pannud. Üks on kindel, proovida seda igatahes tuleb. Soovitame seda teha avatud klaasist ja ikka jahutatult.

EAST IS BEAST: 

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

 

Strawberry Smootch gif

Strawberry Smooch

Õllestiil: Maasika Gose

Malt: Pilsner linnas,nisulinnas, kaer
Adds: Maasikapüree
IBU:
Alc: ABV 4,7% Vol
Package: 30l KeyKeg

 

Strawberry Smooch (“Maasika suudlus”) on maasika gose, mis pruulitud sama linnaseretsepti ja 2g/l Himalaya soolaga,  nagu meie juba klassikaliseks muutunud Plaadimeri Tomati gose. Aga sellel korral on lisatud üüratu  koguse maasika püreed! Meie maasika musi on hapendatud 24 tundi keefiriga ja selle järel kääritatud Kölsch pärmiga. Selle tulemusena on mahe happesus ja puhas kääritusprofiil. Lase “Maasika suudlusel” ennast  hellitada. Head Sõbrapäeva!

Tisane Du Soleil gif

Tisane Du Soleil

Alc. 1,5% Vol
IBU 6
Pakend:    330ml purk

“Tisane Du Soleil”  on madala alkoholisisaldusega hele eil tüüpi õlu, kääritatud Kölsc pärmiga. Lisatud taimetee, mis annab õllele hibiskuse, sidrunheina, kibuvitsa, kummeli, apelsini koore ja mündi maitse.

 

ENG:

“Tisane du Soleil” is low alc beer, hazy blond ale fermented with Kölsch yeast and an addition of a herbal tea blend (hibiscus, lemongrass, rosehip, chamomile, orange peel, orange blossom, spearmint and peppermint).

 

EAST IS BEAST!

Kähkukas gif

Kähkukas

Õllestiil: NEIPA (New England Indian Pale Ale)

Linnased: Pilsner, Crystal Maple
Humalad: Citra, Simcoe, Mosaic
IBU: 25
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg

 

Kähkukas on New England stiilis, kerge, kuivhumaldatud IPA. Kõigest 4.7% kanguse juures on tegu väga mõnusalt suvise kerge õllega, mis kähku kurgust alla voolab. Maitses on tunda erinevate trooplisite puuviljade kombinatsiooni värskust ja eksootilisust, millele järgneb meeldiv kogus humalate aroomi ja maitset. Kui purk tühi, haara kähku uus! Serveeri külmalt ja värskelt. Meile meeldib metsikult!

Kämp gif

Kämp

Õllestiil: Laagriõlu

Linnased: Pilsner, Crystal Maple
Humalad: Monroe, Hallertauer Mittelfrueh
IBU: 25
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml pudel, 30l KeyKeg

 

Kämp on meie lipulaevast Saksa laager, milles oleme kasutanud autentseid Saksa linnaseid ja delikaatseid Hallertau Mittelfrueh ning Monroe humalaid, mis lisatud peale keedu lõppu. Kämp näeb välja fantastiline kõrges pilsner tüüpi klaasis, kus ta näitab enda peaagu briljantset selgust, hele-kahvatut kollast värvi ja kaunist kohevat lumivalget vahtu. Kui sa seda näed, siis seda sa ka soovid! Linnase ja humala maitse on peen, nagu igas teiseski heas heledas laagris, kuid siiski võid leida valge saia, vanilje-sidrunikoogi, värske heina, kurereha lille või ehk millegi enamagi maitseelamusi… Lõppude lõpuks, Kämpi peamine idee on edasi anda joojale pehme, kuiv ja kerge õlle värskendavaks ning janukustutavaks hetkeks. Selles õlles sa isegi ei märka alkoholi, vaid tunned mõnusat mõrudust tasakaalukat ja mõõdukalt kõrget karboniseeritust. Et meie Kämpi parimal viisil nautida, hoiusta Kämpi jahedana igal  hetkel (umbes 4°C juures ja kindlasti mitte soojemana kui 12°C) ning naudi seda niipea kui võimalik! Kämpi on parim serveerida umbes 6°C juures.

EAST IS BEAST:

Aa ranna pioneerilaagrit väisas kuulus camp-kunstnik New Yorgist. Ühel lõkkeõhtul pakuti heleda tuka ja tuleviku hipsteriprillidega külalisele kohalikku laagriõlut. Kunstnikku tabas selline inspiratsioonipuhang, et ta haaras pioneerilt fanfaari ja puhus oma tagumiste põskede vahelt ette kogu Miles Davise “Bitches Brew” albumi. Meile meeldib metsikult.

Kinky Banana gif

Kinky Banana

Õllestiil: Fruit beer
IBU: 17
Alk: 4,5% Vol
Humalad: Columbus
Pakend: 330ml purk , kastis 24 purki

Kinky Banana on 4,5% alkoholisisaldusega õlu, mis on pruulitud massiivse koguse banaanipüree, vanilje, laktoosi ja kaerahelvestegaga (50% linnastest on kaera). Klaasis on välimus hägune ja kollase värvusega. Aroom ja maitse on täis banaani ning vaniljet ja tänu keskmise täidlusega kehale on see kergelt magusa maitsega. Kinky Banana tundub justkui pehme banaani/vanilje jäätisekokteil, milles on natukene pehmeid mulle. Mmmmmm …. !

Tai Boh gif

Tai Boh

Õllestiil: Mandariini Laager

Linnased: Pale ale, Vienna, Amber, Aromatic, Drc, Dextrin
Humalad: Citra
IBU: 25
Alc: ABV 6,5% Vol
Pakend: 330ml pudel, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Tai Boh, nagu nimigi ütleb, on koostöös Tai Boh restoraniga pruulitud laager. Tema tavapärasest suurema kanguse matab enda alla parajalt magus ja pehme mandariini maitse. Värvuselt on Tai Boh  keskmiselt hägune, punakas-pruuni alatooniga, õllevaht on püsiv ja tiheda struktuuriga, mullid on peenikese stuktuuriga, mullide intensiivsus on alla keskmise. Aroom on lopsakas, intensiivne, kergelt magusa nüansiga, tunda on karamelli, humalaid, troopilisi puuvilju, mandariini, küpseid vaarikaid, mesiseid ning lillelisi noote, kuivatatud viigimarja. Maitse on poolkuiv, lopsakalt puuviljane, õlu on üle keskmise täidlusega, heas tasakaalus, keskmise humalase mõrkjusega, mullid tekitavad kergelt kreemise suutunnetuse, maitses on tunda mandariini, karamelli, mesiseid noote, kerget tanniinsust, õlu on pika ning karamellise mandariini järelmaitsega. Soovitame serveerida TEKU tüüpi klaasis ning ikka jahutatult.

Issand Humal gif

Issand Humal

Linnased: Mari Otter, Caramalt, Golden Naked Oats
Humalad: Chinook, Simcoe , Styrian Wolf
IBU: 100+
Alk: ABV 9,0% Vol
Pakend: 330ml purk, kastid 24 purki

Koostöös “Pudel” baariga pruulitud eriti humalane topelt IPA.

Väike Tuhamägi VT gif

Väike Tuhamägi VT

Õllestiil:          Baltic Imperial Porter
IBU:                   60
Alk:                    9,5% Vol
Linnased:       Pale ale, Munich, Chocolate , Crystal dark , Caramalt , Oat
Humalad:       Columbus
Pakend:           330ml pudel , kastis 12 pudelit

Väike Tuhamägi VT (vanill ja tonka oad) linnaseretsept ja kääritus on sama,
mis meie rikkalikul ja edukal Balti Imperial Porter Tuhamäel. Väike Tuhamägi VT on
pruulitud natuke madalama algvirde tiheduse ja alkoholi sisaldusega kui Tuhamägi,
säilitades samal ajal rikkaliku šokolaadi, kohvi ja mustsõstra maitse. Kääritamisel
on kasutatud laager tüüpi pärmi ja õlu on laagerdunud kolm kuud külmas. Selle
tulemuseks on puhtad linnase maitsed ning lõpus on lisatud vanilli ja tonka oad.
Tulemuseks on tõeliselt nauditav dessertõlu.

mägede hääl gif

Mägede hääl

Õllestiil: California Common

Linnased: Pilsner, Munich, Crystal, Amber, Dextrin
Humalad: Columbus, Chinook
IBU: 25
Alc: ABV 4,9% Vol
Pakend: 330ml pudel , 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Mägede Hääl on klassikalises California Common stiilis pruulitud laager. Pruulimisel on kasutatud laagri pärm ning kääritatud Ale tüüpi õlle temperatuuridel, mis annab õllele tummise, kuid kerge kehaga maitse. Selles pruulis oleme kasutanud 5 erinevat linnast, kuid ainult kahte humalat, et anda õllele kergelt mõrkjas mekk. Kuna linnased on peamiseks maitse allikaks, on õlles tunda värsket leivasust ning kerget karamelli ja röstisust, mille seob kokku mõnus humala mekk. Tasakaalukad maitsed teevad sellest ideaalse joogi igaks olukorraks. Serveeri külmalt. Terviseks!

EAST IS BEAST:

Kes seisab tuhamäel? Kelle hääl kajab aheraine küngaste peal? Ei, see pole Kare Kauks. Ega Sile Sirks. See on kaevur Kolja Vest, kellest Metsiku Ida pojad tegi uue legendi – Kanye East. Nüüd kajab siin kaevuriräpp ja tuhamäetehno, kivisöepunk ja karjääri –indie. Meile meeldib metsikult.

gif

Šaht-Matt

Õllestiil: Belgian Golden Strong Ale

Linnased: Pilsneri linnased, Nisulinnased, Dextrine
Humalad: Ella
IBU: 22
Alc: ABV 8,7% Vol
Pakend: 330ml pudel, 20L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Šaht-Matt on Belgia stiilis kange hele õlu. Õlle tegemisel on kasutatud saison pärmi, mis annab sellele iseloomuliku, puuviljase koriandri maitse. Värvus on hele ja läbipaistev, mullid pigem madala intensiivsusega ning vaht õrn ja hajub kiiresti. Aroom on rikkalik, kuiv ja farmine. Maitses avaldub Belgia õllele omast kanget magusust, mis on segatud kerge pilsneri mõrkjusega. Selle seob kokku kuiv ja tummine kange heleda õlle järelmekk. Sobib ideaalselt niisama kergelt joomiseks kui ka erinevate rasvaste toitude ja tugevate juustude kõrvale. Soovitame serveerida avatud klaasist ning ikka jahutatult.

EAST IS BEAST:

Meil on iga päev nagu malelahing . Üks vale käik ja elu variseb sõna otseses mõttes sulle peale ning matab enda alla. Šaht ja matt. Lõpuks loeb ainult see, kas oled elanud etturi või kuningana. Meile meeldib metsikult.

 

gif

Siidisuka

Õllestiil: Sweet Stout

Linnased: Pale Ale, Munich, Crystal T50, Golden Naked Oats, Chocolate malt, Brown malt
Humalad: Columbus
IBU: 25
Alc: ABV 6,3% Vol
Pakend: 330ml pudel, 20L & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Siidisuka Sweet Stout on tummiselt kerge ja mõnusalt tarbitav käsitöö stout. Oma 6.3% kanguse juures on ta siiski vägagi kergelt joodav ning maitsed ei ole liialt hingematvad. Aroomis on tunda kerget šokolaadisust ning õrna kohvi segatud magusa tiramisuga. Maitses avaldub eelkõige õrn kohv ja magus piimašokolaad, sest õlle tegemisel on kasutatud laktoosi. Sobib ideaalselt erinevate magustoitude kõrvale, kuid on tarbitav ka niisama joogiõllena. Soovitame serveerida jahutatult ning suures avatud klaasis, siis on aroom veelgi paremini tunda.

EAST IS BEAST:

1930ndatel tuli Kohtla-Järve põlevkivitehase direktor töölt koju. Pani nahkportfelli nurka ja keeras riigivanema portree näoga seina poole. Tõmbas jalga linnapreili peened siidisukad, pani rahvaviiside plate peale ja hakkas peegli ees puusi hööritama. Las mees teeb, mis mees tahab. Meile meeldib metsikult.

leopõld gif

Leopõld I

Kaevur Leo Põld täitis viisaastakuplaani üheksa kuuga ja saadeti preemiaks Belgia kuninga Leopoldi juurde audientsile. Esmatutvus korraliku Belgia õllega lõppes žiguli lurriga harjunud mehel palee marmorpeldikus, kus ta õppis seinale kriibitud roppuste abil ära prantsuse keele. Leopold oli nii vapustatud, et lõi Põllu Leo rüütliks. Meile meeldib metsikult.

Belgian Blond Ale , ALC 6,4%

Linnased:

Pale Ale, Wheat, Melano, Amber

Humalad:

Columbus, Saaz

gif

Metsik Ida

Siin on näiteks Sompa. Samoe Opasnoe Mesto Posle Ameriki. Indiaanlasi ja kauboisid mängivad suured poisid päris nugadega ja igaüks on enda eest väljas. Sest kui sind huntidele visatakse, on kaks valikut – jääd metsa või naased karja juhina. Meile meeldib metsikult.

India Pale Ale / ALC 6.7%

Klassikaliste Ameerika humalatega IPA, milles on tunda puhast tsitruselist maitset.

Linnased

Pale Ale, Munich, Wheat

Humalad

Chinook, Centennial, Citra. Dry hop – VicSecret, Azacca, Citra

gif

Vello Kitty

Õllestiil: Porter

Linnased: Pilsner, Munich, Crystal T50, DRC
Humalad: Columbus, Styrian Goldings
IBU: 30
Alc: ABV 7,5% Vol
Pakend: 330ml pudel
Päritoluriik: Eesti

 

Vello Kitty porteris on tunda röstitud linnaste maitseid, kuid puudub Stoudile omane

põletatud kohvipaksu maitse. Porter on kuuma šokolaadi maitsega ning tunda on veel aniisi, tumedat suhkrusiirupit, iirist ja mustsõstart. See hoiab sind mõnusalt soojas ka külmal talveõhtul.

EAST IS BEAST:

Vahva vurruga kaevur Vello oli paras kõuts. Kaevanduse jõulupeol viskas Vello pitsi palderjani hinge alla, ajas särgi seljast ja hõõrus end inimeste jalge vastu. Naised sasisid kaevurmiisu kohevaid seljakarvu ja Vello nurrumine kõlas üle Valeri Leontjevi kräunumise. Hommikul oli Vellol karm kass peal. Omapead tööle kõndides kiikas ta korduvalt üle õla, ega tal saba taga pole. Meile meeldib metsikult.

gif

Purtse

Kurikuulsa Purtse kalatööstuse rappijad räägivad siiani metsikust vuntsidega kalast, kes tuli jõesuudmest maale, varastas nööridel kuivavat aluspesu ja ajas noori naisi taga. Ainus võimalus pakku pageda oli Purtse kindlus. Lisaks oli see ka ainus kindlus, kus õlut pruuliti. Meile meeldib metsikult.

Pale Ale / ALC 5.5%, IBU32

Eriti värske ale tüüpi õlu, kerge mõrudusega.

Linnased

Pale, Caramalt

Humalad

El Dorado, Chinook, Citra

Tuhamägi gif

Tuhamägi

Õllestiil: Imperial Baltic Porter

Linnased: Pale Ale, Munich, Caramalt, Crystal, Chocolate, Oat
Humalad: Hallertau Magnum
IBU: 60
Alc: ABV 11,5% Vol
Pakend: 330ml pudel
Päritoluriik: Eesti

 

Tuhamägi on meie tootevaliku kõige kangem õlu, Imperial Baltic Porter stiilis. 11,5% kangus ja tasakaalus maitsepalett teevad sellest suurepäraselt joodava porteri. Juba esimeses sõõmus on tunda parajalt kohvi ning kerget šokolaadi segatud linnaste magususe ja kuivatatud ploomidega. Selle kõik seob kokku tummiselt “tuhane” mekk, nagu nimigi vihjab. Enne mekkimist vala suurde avatud klaasi, et tummise aroomi ja maitsete maailm veelgi paremini tunda oleks. Serveeri ikka jahutatult. Terviseks!

EAST IS BEAST:

Meie mäed pole pudrust, vaid tuhast. Aga magusad on nad siiski, sest nad on üleni meie. Nende otsa ei roni pühapäevaalpinistid, vaid lumelaudurid ja mudased roomikud. See, mis teiste silmis jäätmeprügila, on meie jaoks kullaauk. Ja kui keegi arvab, et siin pole ilus, siis meie ütleme: “Tuhka kah.” Meile meeldib metsikult.

 

gif

Industriaal

Meie miljonivaateks on tossavad korstnad ja tuhamäed. Meie jalgealust õõnestavad gigantsed puurid. Meie edetabelites troonib masinate muusika. Meie luksuslimusiiniks on kaevandusrong ja pühapäeval peame piknikku tööstuspargis. Meile meeldib metsikult.

Double India Pale Ale / ALC 7,9%

Linnased

Maris Otter, Caramel, Dextrine

Humalad

Centennial, Columbus, Mosaic, Enigma

 

gif

Väike Tuhamägi

Meie mäed pole pudrust, vaid tuhast. Aga magusad on nad siiski, sest nad on üleni meie. Nende otsa ei roni pühapäevaalpinistid, vaid lumelaudurid ja mudased roomikud. See, mis teiste silmis jäätmeprügila, on meie jaoks kullaauk. Ja kui keegi arvab, et siin pole ilus, siis meie ütleme: “Tuhka kah.” Meile meeldib metsikult.

Porter , ALC 8,5%

Linnased

Maris Otter, Rukis, Munich, Crystal, Chocolate, Roasted Barley

Humalad

Columbus, Willamette, Bramling Cross

gif

Eksperimentaal I

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Amber Ale / ALC 6.1% , IBU25

Merevaigu värvusega linnaseline kergelt joodav Belgia Abbaye pärmiga pruulitud õlle on karamelline, puuviljane ja kergelt hapuka järelmaitsega.

Linnased

Pilsen, Melano, Munich, Cara Gold

Humalad

Willamette, Saaz, Hallertauer, Cascade

gif

Eksperimentaal III

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

India Pale Ale / ALC 6.7% , IBU50

Klassikaliste Ameerika humalatega IPA, milles on tunda puhast tsitruselist maitset ja aroomi.

Linnased

Pale Ale, Crystal, Munich

Humalad

Chinook, Cascade, Dry Hop Cascade

gif

Eksperimentaal IV

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Belgia Strong Ale / ALC 8.9%

Kuldkollase värvusega traditsiooniline kange Belgia õlu.

Linnased

Pilsen, Wheat, Cara Claire

Humalad

Willamette

gif

Eksperimentaal V

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Sweet Stout / ALC 5.1%

Siidiselt mahe magus Stout, kus mõõdukas röstisuses on tunda šokolaadi.

Linnased

Pale Ale, Crystal, Chocolate, Black

Humalad

Willamette, Saaz, Hallertauer, Cascade

hoppy saison gif

Eksperimentaal VI

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Hoppy Saison / ALC 5.5% , IBU33

Rohkelt humaldatud saison tüüpi õlu.

Linnased

Pale Ale, Munich

Humalad

Austraalia Cascade

gif

Eksperimentaal VII

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Black Saison / ALC 8.9% , IBU40

Traditsioonilise Saison pärmiga kääritatud õlu, mis oma tumedale värvuseleon vastupidiselt ootusele kerge kehaga. Mõnusa magusa järelmaitse jätab õllekeedus kasutatud lagritsajuur. Aroomi ja maitse eest hoolitsevad belgiapärane pärm ning erinevad humalad Austraaliast ja Ameerikast nii keedus kui ka dryhopis.

Linnased

Pale Ale, Carafa, Nisulinnased, Dextrine

Humalad

Columbus, Cascade

 

eksperimentaal 8 gif

Eksperimentaal VIII

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Rabarberi-sidruni hapuõlu / ALC 4.3%

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Saadaval ainult vaadis.

 

 

eksperimentaal 9 gif

Eksperimentaal IX „KOOPERAATOR”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Double Bock / ALC 8.5%

Linnased

Pilsner, Vienna, Aromatic

Humalad

Mandarina Bavaria, Citra

 

eksperimentaal 10 gif

Eksperimentaal X V1 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi,  jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

AU035, BRU-1, Ekuanot

gif

Eksperimentaal X V2 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Centennial, Chinook, Vic Secret

gif

Eksperimentaal X V3 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Centennial, Ekuanot, Hallertauer Mittelfrueh

 

 

gif

Eksperimentaal X V4 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Citra, Ekuanot, Mosaic

Plaadimeri gif

Eksperimentaal XI „PLAADIMERI”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Tomati Gose / ALC 4,7%

Ehk, kui õlle sisse on pandud Bloody Mary

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Telliskivi porter gif

Eksperimentaal XII „TELLISKIVI KOHVI PORTER”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Porter / ALK 6,9%

Telliskivi Kohvi porter on  käsitsi pruulitud mõnusalt siidise tekstuuri ja tugeva kohvimaitsega õlu. Parimad röstitud kohvimaitselised odralinnased ja käsitsi röstitud Brasiila kohv Telliskivi Kohvi Brick röstlast.

Linnased

Maris Otter, Rye malt, Wheat malt, Crystal T50, Brown malt, Chocolate, Dextrine, Roasted barley

Humalad

Columbus, Willamette, Bramling Cross

eksperimantaal kähkukas gif

Eksperimentaal XIII „KÄHKUKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

NEIPA / ALK 4,7%

New England stiilis värske IPA on stiilile omaselt vähese mõrudusega eriti värske õlu.
Hulamatena on kasutatud “tsitruspomme” Citrat, Mosaici ja Ekuanoti.

Linnased

Pale Ale, Wheat malt

Humalad

Citra, Mosaic, Ekuanot

 

Null gif

NULL

Alkoholivaba õlu

Linnased:       Munich
Humalad:       Saaz
IBU:                20
Alk:                 Alc 0% Vol
Pakend:         330ml purk

Toode sisaldab allergeene:  odralinnased

Purtse Pruulikoja esimene alkoholivaba õlu. Hea janukustutaja igal ajal igas kohas.

 

Metsikus Idas ei kehti Kroonlinna null. Ega Amsterdami null. Siin mõõdetakse kõike Purtse nulli järgi. Enamik asju on sellest madalamal. Kõrgemal on vahest ainult Kohtla-Järve poolkoksimägi , mis kohalike sõnul sai oma nime keemiatehase laborandi järgi. Too armastas endale fosforiidist ja kiviõlist kokteile segada ning helendas öösel nii võimsalt , et laevad kasutasid teda majakana. Meile meeldib metsikult.

Serveeri külmalt. Terviseks!

 

Pilsner gif

Pilsner

Õllestiil:                    Tšehhi pilsner
Linnased:                Pilsner linnas, Caramalt linnas
IBU:
                            25
Alk:                             Alc 4,5% Vol
Humalad:                Saaz
Pakend:                    440ml purk, kastis 24  purki, 30L KeyKeg

 

Klassikaline Tšehhi pilsner tüüpi tüüpi õlu. Humaldatud  Saaz humalaga, mõõduka mõrudusega ja pilsnerile omaselt väge kergelt joodav.

Purtsest tuleb klassikat!

Brown ale gif

Brown Ale

Õllestiil:                    Brown Ale
Linnased:                Pale Ale, Chocolate, Amber
IBU:
                            25
Alk:                             Alc 5,5% Vol
Humalad:                Columbus, Cascade
Pakend:                    440ml purk, kastis 24  purki, 30L KeyKeg

 

“Purtse pruulitud klassikalised maitsed” – Brown Ale on klassikaline õllestiil, mida iseloomustab tume värvus, kompleksne linnaselisus ja mõõdukas humalamõrkjus. Keskmise karboniseeritusega selge õlu on kergelt magusa järelmaitsega , pähkline , röstine ja vähe šokolaadine.

Purtse Brown ale sobib hästi erinevate toitude, sealhulgas grill-lihaga ,röstitud köögiviljade ja erinevate hautistega.

Purtsest tuleb klassikat!

Mägede Hääl gif

Mägede Hääl

Õllestiil: California Common

Linnased: Pilsner, Munich, Crystal, Amber, Dextrin
Humalad: Columbus, Chinook
IBU: 25
Alc: ABV 4,9% Vol
Pakend: 330ml purk , 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Mägede Hääl on klassikalises California Common stiilis pruulitud laager. Pruulimisel on kasutatud laagri pärm ning kääritatud Ale tüüpi õlle temperatuuridel, mis annab õllele tummise, kuid kerge kehaga maitse. Selles pruulis oleme kasutanud 5 erinevat linnast, kuid ainult kahte humalat, et anda õllele kergelt mõrkjas mekk. Kuna linnased on peamiseks maitse allikaks, on õlles tunda värsket leivasust ning kerget karamelli ja röstisust, mille seob kokku mõnus humala mekk. Tasakaalukad maitsed teevad sellest ideaalse joogi igaks olukorraks. Serveeri külmalt. Terviseks!

EAST IS BEAST:

Kes seisab tuhamäel? Kelle hääl kajab aheraine küngaste peal? Ei, see pole Kare Kauks. Ega Sile Sirks. See on kaevur Kolja Vest, kellest Metsiku Ida pojad tegi uue legendi – Kanye East. Nüüd kajab siin kaevuriräpp ja tuhamäetehno, kivisöepunk ja karjääri –indie. Meile meeldib metsikult.

Leopõld gif

Leopõld I

Õllestiil: Belgian Blond Ale , ALC 6,4%

Linnased:
Pale Ale, Wheat, Melano, Amber

Humalad:
Columbus, Saaz

Leopõld I – Belgian Blonde stiilis õlu on keskmise kangusega, linnaseliselt pehmelt karamelline ja vähese humalamõrudusega. Karemellilinnastest on tunda kergelt mee maitset , mis jätab suhu magusa järelmaitse. Parim temperatuur selle kena merevaigu värvi õlle serveerimiseks on 5–7 kraadi.

Kaevur Leo Põld täitis viisaastakuplaani üheksa kuuga ja saadeti preemiaks Belgia kuninga Leopoldi juurde audientsile. Esmatutvus korraliku Belgia õllega lõppes žiguli lurriga harjunud mehel palee marmorpeldikus, kus ta õppis seinale kriibitud roppuste abil ära prantsuse keele. Leopold oli nii vapustatud, et lõi Põllu Leo rüütliks. Meile meeldib metsikult.

Kämp_564x960 gif

Kämp

Õllestiil: Laagriõlu

Linnased: Pilsner, Crystal Maple
Humalad: Monroe, Hallertauer Mittelfrueh
IBU: 25
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 30l KeyKeg

 

Kämp on meie lipulaevast Saksa laager, milles oleme kasutanud autentseid Saksa linnaseid ja delikaatseid Hallertau Mittelfrueh ning Monroe humalaid, mis lisatud peale keedu lõppu. Kämp näeb välja fantastiline kõrges pilsner tüüpi klaasis, kus ta näitab enda peaagu briljantset selgust, hele-kahvatut kollast värvi ja kaunist kohevat lumivalget vahtu. Kui sa seda näed, siis seda sa ka soovid! Linnase ja humala maitse on peen, nagu igas teiseski heas heledas laagris, kuid siiski võid leida valge saia, vanilje-sidrunikoogi, värske heina, kurereha lille või ehk millegi enamagi maitseelamusi… Lõppude lõpuks, Kämpi peamine idee on edasi anda joojale pehme, kuiv ja kerge õlle värskendavaks ning janukustutavaks hetkeks. Selles õlles sa isegi ei märka alkoholi, vaid tunned mõnusat mõrudust tasakaalukat ja mõõdukalt kõrget karboniseeritust. Et meie Kämpi parimal viisil nautida, hoiusta Kämpi jahedana igal  hetkel (umbes 4°C juures ja kindlasti mitte soojemana kui 12°C) ning naudi seda niipea kui võimalik! Kämpi on parim serveerida umbes 6°C juures.

EAST IS BEAST:

Aa ranna pioneerilaagrit väisas kuulus camp-kunstnik New Yorgist. Ühel lõkkeõhtul pakuti heleda tuka ja tuleviku hipsteriprillidega külalisele kohalikku laagriõlut. Kunstnikku tabas selline inspiratsioonipuhang, et ta haaras pioneerilt fanfaari ja puhus oma tagumiste põskede vahelt ette kogu Miles Davise “Bitches Brew” albumi. Meile meeldib metsikult.

Purts_Pale_Ale_564x960 gif

Purtse

Õllestiil:                    Pale Ale
Linnased:              Simpsons Extra Pale Ale odralinnased, Simpsons Caramalt odralinnased
IBU:
                            32
Alk:                             Alc 5,5% Vol
Humalad:                 Chinook USA , El Dorado USA , Citra USA
Pakend:                    330ml purk, kastis 24  purki, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

Sõltumata oma veidi kõrgemast alkoholisisaldusest, on Purtse Pale Ale keskmise kehaga kergelt
joodav Pale Ale. Hea tasakaaluka keha tõttu sobib Purtse pea iga roa kõrvale. Aroom
on värske ja intensiivne, milles avalduvad kerged humalased essentsid segatud
troopiliste puuviljade ja ürtidega. Troopiliste puuviljade, mango ja greibi kõrval on
maitses tunda kerget tanniinsust mille seob kokku mõnusalt humalane meeldiv
järelmaitse. Serveeri ikka jahedalt, umbes 6°C – 8°C juures.

EAST IS BEAST:
Kurikuulsa Purtse kalatööstuse rappijad räägivad siiani metsikust vuntsidega kalast,
kes tuli jõesuudmest maale, varastas nööridel kuivavat aluspesu ja ajas noori naisi
taga. Ainus võimalus pakku pageda oli Purtse kindlus. Lisaks oli see ka ainus kindlus,
kus õlut pruuliti. Meile meeldib metsikult.

Metsik Ida gif

Metsik Ida

Õllestiil: India Pale Ale

Linnased: Pale , Munich
Humalad: Columbus, Chinook, Citra, Vic Secret, Azacca
IBU: 50
Alc: ABV 6,7% Vol
Pakend: 330ml pudel & purk, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Estonia

 

Metsik Ida on 6.7% kangusega Ameerika IPA, mis on pruulitud Pale Ale ja Munich linnastega, mis annab õllele mõnusama karakteri, tummisema keha ja oranžika värvitooni. Rohke kuivhumaldus annab õllele mõnusalt mõrkja aroomi, milles on tunda humalale omaseid eeterlikke õlisid. Humalate vahele jääv maitsete kombinatsioon on külluslik ja vaheldusrikas. Magus apelsin, roosa greip, mandariini koored, virsik ning melon on ainult väike osa maitsetest, millega Metsik Ida üllatada suudab. Proovi järgi, serveeri külmalt ning meki humalasi õllesi alati võimalikult värskelt. Meile meeldib metsikult!

EAST IS BEAST:

Siin on näiteks Sompa. Samoe Opasnoe Mesto Posle Ameriki. Indiaanlasi ja kauboisid mängivad suured poisid päris nugadega ja igaüks on enda eest väljas. Sest kui sind huntidele visatakse, on kaks valikut – jääd metsa või naased karja juhina. Meile meeldib metsikult.

Industriaal gif

Industriaal

Õllestiil: Double IPA

Linnased: Maris Otter, Munich, Dextrine
Humalad: Centennial, Columbus, Mosaic, Enigma
IBU: 101
Alc: ABV 7,9%
Pakend: 330ml pudel & purk, 20L & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Industriaal on 7.9% kangusega Double IPA stiilis pruulitud õlu. Tegu on meie kõige kangema IPAga, mille pruulimisel on kasutatud metsikus koguses humalaid ning peale pruuli lõpus kuivhumaldamise käigus veel mõned. Esmane maitse on ehmatavalt tugev ja humalane, kuid mõnusalt tööstuslik. Maitses võib tunda üle küpsenud apelsinikoort, mõrudat greipi, mandariini, mangot ja kerget männikäbi hõngu, mille kõige lõpetab tugev kogus mõrudat humalat, mis jääb keelele kestma veel järgmise hommikuni. Serveeri külmalt ja värskelt. Meile meeldib metsikult!

EAST IS BEAST:

Meie miljonivaateks on tossavad korstnad ja tuhamäed. Meie jalgealust õõnestavad gigantsed puurid. Meie edetabelites troonib masinate muusika. Meie luksuslimusiiniks on kaevandusrong ja pühapäeval peame piknikku tööstuspargis. Meile meeldib metsikult.

Siidisuka gif

Siidisuka

Õllestiil: Sweet Stout

Linnased: Pale Ale, Munich, Crystal T50, Golden Naked Oats, Chocolate malt, Brown malt
Humalad: Columbus
IBU: 25
Alc: ABV 6,3% Vol
Pakend: 330ml purk, 20L & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Siidisuka Sweet Stout on tummiselt kerge ja mõnusalt tarbitav käsitöö stout. Oma 6.3% kanguse juures on ta siiski vägagi kergelt joodav ning maitsed ei ole liialt hingematvad. Aroomis on tunda kerget šokolaadisust ning õrna kohvi segatud magusa tiramisuga. Maitses avaldub eelkõige õrn kohv ja magus piimašokolaad, sest õlle tegemisel on kasutatud laktoosi. Sobib ideaalselt erinevate magustoitude kõrvale, kuid on tarbitav ka niisama joogiõllena. Soovitame serveerida jahutatult ning suures avatud klaasis, siis on aroom veelgi paremini tunda.

EAST IS BEAST:

1930ndatel tuli Kohtla-Järve põlevkivitehase direktor töölt koju. Pani nahkportfelli nurka ja keeras riigivanema portree näoga seina poole. Tõmbas jalga linnapreili peened siidisukad, pani rahvaviiside plate peale ja hakkas peegli ees puusi hööritama. Las mees teeb, mis mees tahab. Meile meeldib metsikult.

Siidisuka Cherry gif

Siidisuka Cherry Stout

Õllestiil: Fruit Stout

Linnased: Pale Ale, Munich, Crystal T50, Golden Naked Oats, Chocolate malt, Brown malt, Boiron Cherry puree
Humalad: Columbus
IBU: 25
Alc: ABV 5,5% Vol
Pakend: 330ml purk,  30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

EAST IS BEAST:

1930ndatel tuli Kohtla-Järve põlevkivitehase direktor töölt koju. Pani nahkportfelli nurka ja keeras riigivanema portree näoga seina poole. Tõmbas jalga linnapreili peened siidisukad, pani rahvaviiside plate peale ja hakkas peegli ees puusi hööritama. Las mees teeb, mis mees tahab. Meile meeldib metsikult.

gif

Tarede Vaikuses

Linnased:          Pale Ale, Vienna, Caramunich, Chocolate Wheat, Crystal Dark, Smoked, Rye, Chocolate
Humalad:         Chinook, H.Mittelfrfueh
IBU:                    25
Alc:                     BV 7,9% Vol
Pakend:             330ml purk , kastis 24 purki

 

Tarede Vaikuses – Balti Porter, mis kääritatud stiilile omaselt põhjakäärituse pärmiga. Kergelt suitsuse ja mõõdukalt röstise maitsega, linnaseline õlu. Taustal mängib kerge marjasus ja tunda on luuviljaliste (ploomi, kreegi) mõnus maitse. Oma 7,9% kanguse juures on alkohol vaid kergelt aimatav. Nautides on tungivalt soovituslik kuulata head Eestimaist folk metal muusikat. Teadagi, kelle esituses …

 

 

gif

Udukogu

Õllestiil: Hazy IPA

Linnased:       Simpsons Extra Pale Ale odralinnas, Simpsons Caramalt odralinnas ja kaeralinnased
Humalad:       Citra USA , Galaxy AUS , Mosaic USA
IBU:                55
Alk:                 ABV 7,0% Vol
Pakend:         330ml purk , kastis 24 purki

 

Udukogu on Hazy IPA stiilis pruulitud õlu. Hazy IPA, nagu nimigi ütleb, on hägune ja läbipaistmatu IPA, mis  tänu rohkele humalale ja erilisele pärmile on saanud “udusevälimuse. See õlu on kreemisema ja siidisema kehaga, kui tavalised IPAd. Udukogu pruulimisel ja  kuivhumaldamisel kasutatud värskeid tsitruselisi humalaid  – Citra, Galaxy ja Mosaic humalaid. Soovitame tarbida humalasi õllesi võimalikult värskelt ja jahutatult. Meile meeldib metsikult! 

 

gif

Kähkukas Down Under

Õllestiil: Session IPA

Linnased: Odralinnased, nisulinnased, kaerahelbed
Humalad: Mosaic , Eclipse, Galaxy, Motueka
IBU: 25
Alc: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 20L / 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Kähkukas Down Under on meie tavapärase Kähkukas Session IPA pisut tuunitud versioon – oleme selle pruulimisel kasutanud Austraalia ja Uus-Meremaa humalaid. Värvus on parajalt hägune ja meloni koore toonides. Nii aroomis kui ka esmamaitses on tunda tugevaid mahlaseid humalaid, kuid järelmaitses jääb keelele pikalt kestma õrn magus-mõrkjas humalamekk. Ideaalne pruul mida igapäevaselt kähku ära rüübata. Soovitame tarbida humalaseid õllesi võimalikult värskelt ja nagu ikka, parajalt jahutatult. Meile meeldib metsikult!

gif

Cherry BC Lemon

Õllestiil: Sour Beer

Linnased: odralinnased, nisulinnased
Humalad:
IBU:
Alc: ABV 4,2% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg

 

Cherry BC Lemon on hapuõlu, mis pruulitud kirsside, mustsõstra ja sidruniga. Kauni purpur-punaka värvuse, keskmise kehaga suviselt kerge janukustutaja. Sobib ka inimesele, kes muidu õllesõber ei ole, sest selles õlles ei ole humalaid ning hapustamise tõttu on linnaste maitse minimaalne. Serveeri mõnusalt jahutatult.

Plaadimeri gif

Plaadimeri

Õllestiil: Baltic Tomato Gose

Linnased: Pilsneri linnas, nisulinnas, kaeralinnas
Humalad:
IBU:
Alc: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 20 & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Plaadimeri on meie tootevaliku üks huvitavamaid õllesid. Tegu on tomatipüree, Himaalaja soola ja kerge Habanero chilliga pruulitud gose tüüpi õllega, mille maitse väga fantaasiaks ruumi ei jätagi. Nii maitses kui aroomis avalduvad mõnus hapu tomat ja kerge chillisus. Nagu keegi oleks kokteili õllega kokku seganud ja purki pannud. Üks on kindel, proovida seda igatahes tuleb. Soovitame seda teha avatud klaasist ja ikka jahutatult.

Plaadimeri HOT gif

Plaadimeri HOT

Õllestiil: Baltic Tomato Gose

Linnased: Pilsner, nisulinnas, kaeralinnas
Humalad:
IBU:
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk , kastis 24 purki

 

Plaadimeri HOT on meie tootevaliku üks huvitavamaid õllesid ning pisut nagu vanema venna eest meie õllele Plaadimeri. Tegu on tomatipüree, Himaalaja soola ja metsiku koguse Habanero chilliga pruulitud gose tüüpi õllega, mille maitse väga fantaasiaks ruumi ei jätagi. Nii maitses kui aroomis avalduvad mõnus hapu tomat ja tugev chillisus. Nagu keegi oleks kokteili õllega kokku seganud ja purki pannud. Üks on kindel, proovida seda igatahes tuleb. Soovitame seda teha avatud klaasist ja ikka jahutatult.

EAST IS BEAST: 

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

 

Strawberry Smootch gif

Strawberry Smooch

Õllestiil: Maasika Gose

Malt: Pilsner linnas,nisulinnas, kaer
Adds: Maasikapüree
IBU:
Alc: ABV 4,7% Vol
Package: 30l KeyKeg

 

Strawberry Smooch (“Maasika suudlus”) on maasika gose, mis pruulitud sama linnaseretsepti ja 2g/l Himalaya soolaga,  nagu meie juba klassikaliseks muutunud Plaadimeri Tomati gose. Aga sellel korral on lisatud üüratu  koguse maasika püreed! Meie maasika musi on hapendatud 24 tundi keefiriga ja selle järel kääritatud Kölsch pärmiga. Selle tulemusena on mahe happesus ja puhas kääritusprofiil. Lase “Maasika suudlusel” ennast  hellitada. Head Sõbrapäeva!

MANGO PASSION gif

Mango Passion

Õllestiil: Fruit Ale

Linnased: odralinnased, kaeralinnased
Humalad: Columbus
IBU: 16
Alc: ABV 4,0% Vol
Pakend: 330ml purk, 20L / 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

Mango Passion, nagu nimigi ütleb, on mango ja passiooniviljaga pruulitud ale tüüpi õlu. Tegu pole kindlasti traditsioonilise, kuid see-eest äärmiselt mõnusa, mahlaka ja suvise õllega. Värvus on üle keskmise hägune ja kollane. Maitses avaldub mahlane kombinatsioon mangost ja passioonist, kuid alles on jäänud ale tüüpi õllele iseloomulik keha ja karboniseeritus, mis mahlakust parajalt tasakaalustab. Serveeri ikka jahutatult.

gif

Head Nisu

Õllestiil: Wheat Beer

Linnased: Nisulinnas, odralinnas
Humalad: Hallertau Mittelfrüh
IBU: 12
Alc: ABV 4,5% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Head Nisu on meie tootevaliku ainus nii-öelda “päris” nisuõlu, kuid sellegi oleme väikese vimkaga teinud – nimelt, oleme selle pruulinud rohke mahlase greibiga. Aroomis on tunda õrnalt värsket greipi segatud nisuõlle pärmi magususega. Maitses aga domineerib mõnusat magus-mõrkjat greipi, mis hajub pigem kiiresti ning jääb kestma koos nisuõllele omase magususega. Sobib ideaalselt nii igapäevaseks joogiõlleks kui ka erinevate toekamate roogade kõrvale. Kõik mis saame sulle soovida, on “Head Nisu”.

gif

Jabara Jura

Õllestiil: American IPA

Linnased: Odralinnas, nisulinnas, kaeralinnas
Humalad: Chinook, Columbus, El Dorado, Simcoe
IBU: 30
Alc: ABV 5,5% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

JABARA JURA on suhteliselt madala mõrudusega, värskelt tsitruseline IPA. Stiililt on ta midagi American IPA ja New England IPA vahepealset. Kuivhumaldamisel on kasutatud ohtralt El Dorado ja Simcoe humalaid. Õlle kääritamisel on kasutatud New England stiilis õllepärmi. Aroomis on tunda apelsinikoort, mandariini, melonit, greipi, maasikat, virsikut. Maitse on külluslik, kuid tasakaalukas, kus avaldub kergelt mõrkjas ja mahlane humala essents. Humalaseid õllesi soovitame tarbida võimalikult värskelt ning ikka mõnusalt jahutatult.

Tisane Du Soleil gif

Tisane Du Soleil

Alc. 1,5% Vol
IBU 6
Pakend:    330ml purk

“Tisane Du Soleil”  on madala alkoholisisaldusega hele eil tüüpi õlu, kääritatud Kölsc pärmiga. Lisatud taimetee, mis annab õllele hibiskuse, sidrunheina, kibuvitsa, kummeli, apelsini koore ja mündi maitse.

 

ENG:

“Tisane du Soleil” is low alc beer, hazy blond ale fermented with Kölsch yeast and an addition of a herbal tea blend (hibiscus, lemongrass, rosehip, chamomile, orange peel, orange blossom, spearmint and peppermint).

 

EAST IS BEAST!

Kähkukas gif

Kähkukas

Õllestiil: NEIPA (New England Indian Pale Ale)

Linnased: Pilsner, Crystal Maple
Humalad: Citra, Simcoe, Mosaic
IBU: 25
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml purk, 30L KeyKeg

 

Kähkukas on New England stiilis, kerge, kuivhumaldatud IPA. Kõigest 4.7% kanguse juures on tegu väga mõnusalt suvise kerge õllega, mis kähku kurgust alla voolab. Maitses on tunda erinevate trooplisite puuviljade kombinatsiooni värskust ja eksootilisust, millele järgneb meeldiv kogus humalate aroomi ja maitset. Kui purk tühi, haara kähku uus! Serveeri külmalt ja värskelt. Meile meeldib metsikult!

Kämp gif

Kämp

Õllestiil: Laagriõlu

Linnased: Pilsner, Crystal Maple
Humalad: Monroe, Hallertauer Mittelfrueh
IBU: 25
Alk: ABV 4,7% Vol
Pakend: 330ml pudel, 30l KeyKeg

 

Kämp on meie lipulaevast Saksa laager, milles oleme kasutanud autentseid Saksa linnaseid ja delikaatseid Hallertau Mittelfrueh ning Monroe humalaid, mis lisatud peale keedu lõppu. Kämp näeb välja fantastiline kõrges pilsner tüüpi klaasis, kus ta näitab enda peaagu briljantset selgust, hele-kahvatut kollast värvi ja kaunist kohevat lumivalget vahtu. Kui sa seda näed, siis seda sa ka soovid! Linnase ja humala maitse on peen, nagu igas teiseski heas heledas laagris, kuid siiski võid leida valge saia, vanilje-sidrunikoogi, värske heina, kurereha lille või ehk millegi enamagi maitseelamusi… Lõppude lõpuks, Kämpi peamine idee on edasi anda joojale pehme, kuiv ja kerge õlle värskendavaks ning janukustutavaks hetkeks. Selles õlles sa isegi ei märka alkoholi, vaid tunned mõnusat mõrudust tasakaalukat ja mõõdukalt kõrget karboniseeritust. Et meie Kämpi parimal viisil nautida, hoiusta Kämpi jahedana igal  hetkel (umbes 4°C juures ja kindlasti mitte soojemana kui 12°C) ning naudi seda niipea kui võimalik! Kämpi on parim serveerida umbes 6°C juures.

EAST IS BEAST:

Aa ranna pioneerilaagrit väisas kuulus camp-kunstnik New Yorgist. Ühel lõkkeõhtul pakuti heleda tuka ja tuleviku hipsteriprillidega külalisele kohalikku laagriõlut. Kunstnikku tabas selline inspiratsioonipuhang, et ta haaras pioneerilt fanfaari ja puhus oma tagumiste põskede vahelt ette kogu Miles Davise “Bitches Brew” albumi. Meile meeldib metsikult.

Kinky Banana gif

Kinky Banana

Õllestiil: Fruit beer
IBU: 17
Alk: 4,5% Vol
Humalad: Columbus
Pakend: 330ml purk , kastis 24 purki

Kinky Banana on 4,5% alkoholisisaldusega õlu, mis on pruulitud massiivse koguse banaanipüree, vanilje, laktoosi ja kaerahelvestegaga (50% linnastest on kaera). Klaasis on välimus hägune ja kollase värvusega. Aroom ja maitse on täis banaani ning vaniljet ja tänu keskmise täidlusega kehale on see kergelt magusa maitsega. Kinky Banana tundub justkui pehme banaani/vanilje jäätisekokteil, milles on natukene pehmeid mulle. Mmmmmm …. !

Tai Boh gif

Tai Boh

Õllestiil: Mandariini Laager

Linnased: Pale ale, Vienna, Amber, Aromatic, Drc, Dextrin
Humalad: Citra
IBU: 25
Alc: ABV 6,5% Vol
Pakend: 330ml pudel, 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Tai Boh, nagu nimigi ütleb, on koostöös Tai Boh restoraniga pruulitud laager. Tema tavapärasest suurema kanguse matab enda alla parajalt magus ja pehme mandariini maitse. Värvuselt on Tai Boh  keskmiselt hägune, punakas-pruuni alatooniga, õllevaht on püsiv ja tiheda struktuuriga, mullid on peenikese stuktuuriga, mullide intensiivsus on alla keskmise. Aroom on lopsakas, intensiivne, kergelt magusa nüansiga, tunda on karamelli, humalaid, troopilisi puuvilju, mandariini, küpseid vaarikaid, mesiseid ning lillelisi noote, kuivatatud viigimarja. Maitse on poolkuiv, lopsakalt puuviljane, õlu on üle keskmise täidlusega, heas tasakaalus, keskmise humalase mõrkjusega, mullid tekitavad kergelt kreemise suutunnetuse, maitses on tunda mandariini, karamelli, mesiseid noote, kerget tanniinsust, õlu on pika ning karamellise mandariini järelmaitsega. Soovitame serveerida TEKU tüüpi klaasis ning ikka jahutatult.

Issand Humal gif

Issand Humal

Linnased: Mari Otter, Caramalt, Golden Naked Oats
Humalad: Chinook, Simcoe , Styrian Wolf
IBU: 100+
Alk: ABV 9,0% Vol
Pakend: 330ml purk, kastid 24 purki

Koostöös “Pudel” baariga pruulitud eriti humalane topelt IPA.

Väike Tuhamägi VT gif

Väike Tuhamägi VT

Õllestiil:          Baltic Imperial Porter
IBU:                   60
Alk:                    9,5% Vol
Linnased:       Pale ale, Munich, Chocolate , Crystal dark , Caramalt , Oat
Humalad:       Columbus
Pakend:           330ml pudel , kastis 12 pudelit

Väike Tuhamägi VT (vanill ja tonka oad) linnaseretsept ja kääritus on sama,
mis meie rikkalikul ja edukal Balti Imperial Porter Tuhamäel. Väike Tuhamägi VT on
pruulitud natuke madalama algvirde tiheduse ja alkoholi sisaldusega kui Tuhamägi,
säilitades samal ajal rikkaliku šokolaadi, kohvi ja mustsõstra maitse. Kääritamisel
on kasutatud laager tüüpi pärmi ja õlu on laagerdunud kolm kuud külmas. Selle
tulemuseks on puhtad linnase maitsed ning lõpus on lisatud vanilli ja tonka oad.
Tulemuseks on tõeliselt nauditav dessertõlu.

mägede hääl gif

Mägede hääl

Õllestiil: California Common

Linnased: Pilsner, Munich, Crystal, Amber, Dextrin
Humalad: Columbus, Chinook
IBU: 25
Alc: ABV 4,9% Vol
Pakend: 330ml pudel , 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Mägede Hääl on klassikalises California Common stiilis pruulitud laager. Pruulimisel on kasutatud laagri pärm ning kääritatud Ale tüüpi õlle temperatuuridel, mis annab õllele tummise, kuid kerge kehaga maitse. Selles pruulis oleme kasutanud 5 erinevat linnast, kuid ainult kahte humalat, et anda õllele kergelt mõrkjas mekk. Kuna linnased on peamiseks maitse allikaks, on õlles tunda värsket leivasust ning kerget karamelli ja röstisust, mille seob kokku mõnus humala mekk. Tasakaalukad maitsed teevad sellest ideaalse joogi igaks olukorraks. Serveeri külmalt. Terviseks!

EAST IS BEAST:

Kes seisab tuhamäel? Kelle hääl kajab aheraine küngaste peal? Ei, see pole Kare Kauks. Ega Sile Sirks. See on kaevur Kolja Vest, kellest Metsiku Ida pojad tegi uue legendi – Kanye East. Nüüd kajab siin kaevuriräpp ja tuhamäetehno, kivisöepunk ja karjääri –indie. Meile meeldib metsikult.

gif

Šaht-Matt

Õllestiil: Belgian Golden Strong Ale

Linnased: Pilsneri linnased, Nisulinnased, Dextrine
Humalad: Ella
IBU: 22
Alc: ABV 8,7% Vol
Pakend: 330ml pudel, 20L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Šaht-Matt on Belgia stiilis kange hele õlu. Õlle tegemisel on kasutatud saison pärmi, mis annab sellele iseloomuliku, puuviljase koriandri maitse. Värvus on hele ja läbipaistev, mullid pigem madala intensiivsusega ning vaht õrn ja hajub kiiresti. Aroom on rikkalik, kuiv ja farmine. Maitses avaldub Belgia õllele omast kanget magusust, mis on segatud kerge pilsneri mõrkjusega. Selle seob kokku kuiv ja tummine kange heleda õlle järelmekk. Sobib ideaalselt niisama kergelt joomiseks kui ka erinevate rasvaste toitude ja tugevate juustude kõrvale. Soovitame serveerida avatud klaasist ning ikka jahutatult.

EAST IS BEAST:

Meil on iga päev nagu malelahing . Üks vale käik ja elu variseb sõna otseses mõttes sulle peale ning matab enda alla. Šaht ja matt. Lõpuks loeb ainult see, kas oled elanud etturi või kuningana. Meile meeldib metsikult.

 

gif

Siidisuka

Õllestiil: Sweet Stout

Linnased: Pale Ale, Munich, Crystal T50, Golden Naked Oats, Chocolate malt, Brown malt
Humalad: Columbus
IBU: 25
Alc: ABV 6,3% Vol
Pakend: 330ml pudel, 20L & 30L KeyKeg
Päritoluriik: Eesti

 

Siidisuka Sweet Stout on tummiselt kerge ja mõnusalt tarbitav käsitöö stout. Oma 6.3% kanguse juures on ta siiski vägagi kergelt joodav ning maitsed ei ole liialt hingematvad. Aroomis on tunda kerget šokolaadisust ning õrna kohvi segatud magusa tiramisuga. Maitses avaldub eelkõige õrn kohv ja magus piimašokolaad, sest õlle tegemisel on kasutatud laktoosi. Sobib ideaalselt erinevate magustoitude kõrvale, kuid on tarbitav ka niisama joogiõllena. Soovitame serveerida jahutatult ning suures avatud klaasis, siis on aroom veelgi paremini tunda.

EAST IS BEAST:

1930ndatel tuli Kohtla-Järve põlevkivitehase direktor töölt koju. Pani nahkportfelli nurka ja keeras riigivanema portree näoga seina poole. Tõmbas jalga linnapreili peened siidisukad, pani rahvaviiside plate peale ja hakkas peegli ees puusi hööritama. Las mees teeb, mis mees tahab. Meile meeldib metsikult.

leopõld gif

Leopõld I

Kaevur Leo Põld täitis viisaastakuplaani üheksa kuuga ja saadeti preemiaks Belgia kuninga Leopoldi juurde audientsile. Esmatutvus korraliku Belgia õllega lõppes žiguli lurriga harjunud mehel palee marmorpeldikus, kus ta õppis seinale kriibitud roppuste abil ära prantsuse keele. Leopold oli nii vapustatud, et lõi Põllu Leo rüütliks. Meile meeldib metsikult.

Belgian Blond Ale , ALC 6,4%

Linnased:

Pale Ale, Wheat, Melano, Amber

Humalad:

Columbus, Saaz

gif

Metsik Ida

Siin on näiteks Sompa. Samoe Opasnoe Mesto Posle Ameriki. Indiaanlasi ja kauboisid mängivad suured poisid päris nugadega ja igaüks on enda eest väljas. Sest kui sind huntidele visatakse, on kaks valikut – jääd metsa või naased karja juhina. Meile meeldib metsikult.

India Pale Ale / ALC 6.7%

Klassikaliste Ameerika humalatega IPA, milles on tunda puhast tsitruselist maitset.

Linnased

Pale Ale, Munich, Wheat

Humalad

Chinook, Centennial, Citra. Dry hop – VicSecret, Azacca, Citra

gif

Vello Kitty

Õllestiil: Porter

Linnased: Pilsner, Munich, Crystal T50, DRC
Humalad: Columbus, Styrian Goldings
IBU: 30
Alc: ABV 7,5% Vol
Pakend: 330ml pudel
Päritoluriik: Eesti

 

Vello Kitty porteris on tunda röstitud linnaste maitseid, kuid puudub Stoudile omane

põletatud kohvipaksu maitse. Porter on kuuma šokolaadi maitsega ning tunda on veel aniisi, tumedat suhkrusiirupit, iirist ja mustsõstart. See hoiab sind mõnusalt soojas ka külmal talveõhtul.

EAST IS BEAST:

Vahva vurruga kaevur Vello oli paras kõuts. Kaevanduse jõulupeol viskas Vello pitsi palderjani hinge alla, ajas särgi seljast ja hõõrus end inimeste jalge vastu. Naised sasisid kaevurmiisu kohevaid seljakarvu ja Vello nurrumine kõlas üle Valeri Leontjevi kräunumise. Hommikul oli Vellol karm kass peal. Omapead tööle kõndides kiikas ta korduvalt üle õla, ega tal saba taga pole. Meile meeldib metsikult.

gif

Purtse

Kurikuulsa Purtse kalatööstuse rappijad räägivad siiani metsikust vuntsidega kalast, kes tuli jõesuudmest maale, varastas nööridel kuivavat aluspesu ja ajas noori naisi taga. Ainus võimalus pakku pageda oli Purtse kindlus. Lisaks oli see ka ainus kindlus, kus õlut pruuliti. Meile meeldib metsikult.

Pale Ale / ALC 5.5%, IBU32

Eriti värske ale tüüpi õlu, kerge mõrudusega.

Linnased

Pale, Caramalt

Humalad

El Dorado, Chinook, Citra

Tuhamägi gif

Tuhamägi

Õllestiil: Imperial Baltic Porter

Linnased: Pale Ale, Munich, Caramalt, Crystal, Chocolate, Oat
Humalad: Hallertau Magnum
IBU: 60
Alc: ABV 11,5% Vol
Pakend: 330ml pudel
Päritoluriik: Eesti

 

Tuhamägi on meie tootevaliku kõige kangem õlu, Imperial Baltic Porter stiilis. 11,5% kangus ja tasakaalus maitsepalett teevad sellest suurepäraselt joodava porteri. Juba esimeses sõõmus on tunda parajalt kohvi ning kerget šokolaadi segatud linnaste magususe ja kuivatatud ploomidega. Selle kõik seob kokku tummiselt “tuhane” mekk, nagu nimigi vihjab. Enne mekkimist vala suurde avatud klaasi, et tummise aroomi ja maitsete maailm veelgi paremini tunda oleks. Serveeri ikka jahutatult. Terviseks!

EAST IS BEAST:

Meie mäed pole pudrust, vaid tuhast. Aga magusad on nad siiski, sest nad on üleni meie. Nende otsa ei roni pühapäevaalpinistid, vaid lumelaudurid ja mudased roomikud. See, mis teiste silmis jäätmeprügila, on meie jaoks kullaauk. Ja kui keegi arvab, et siin pole ilus, siis meie ütleme: “Tuhka kah.” Meile meeldib metsikult.

 

gif

Industriaal

Meie miljonivaateks on tossavad korstnad ja tuhamäed. Meie jalgealust õõnestavad gigantsed puurid. Meie edetabelites troonib masinate muusika. Meie luksuslimusiiniks on kaevandusrong ja pühapäeval peame piknikku tööstuspargis. Meile meeldib metsikult.

Double India Pale Ale / ALC 7,9%

Linnased

Maris Otter, Caramel, Dextrine

Humalad

Centennial, Columbus, Mosaic, Enigma

 

gif

Väike Tuhamägi

Meie mäed pole pudrust, vaid tuhast. Aga magusad on nad siiski, sest nad on üleni meie. Nende otsa ei roni pühapäevaalpinistid, vaid lumelaudurid ja mudased roomikud. See, mis teiste silmis jäätmeprügila, on meie jaoks kullaauk. Ja kui keegi arvab, et siin pole ilus, siis meie ütleme: “Tuhka kah.” Meile meeldib metsikult.

Porter , ALC 8,5%

Linnased

Maris Otter, Rukis, Munich, Crystal, Chocolate, Roasted Barley

Humalad

Columbus, Willamette, Bramling Cross

gif

Eksperimentaal I

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Amber Ale / ALC 6.1% , IBU25

Merevaigu värvusega linnaseline kergelt joodav Belgia Abbaye pärmiga pruulitud õlle on karamelline, puuviljane ja kergelt hapuka järelmaitsega.

Linnased

Pilsen, Melano, Munich, Cara Gold

Humalad

Willamette, Saaz, Hallertauer, Cascade

gif

Eksperimentaal III

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

India Pale Ale / ALC 6.7% , IBU50

Klassikaliste Ameerika humalatega IPA, milles on tunda puhast tsitruselist maitset ja aroomi.

Linnased

Pale Ale, Crystal, Munich

Humalad

Chinook, Cascade, Dry Hop Cascade

gif

Eksperimentaal IV

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Belgia Strong Ale / ALC 8.9%

Kuldkollase värvusega traditsiooniline kange Belgia õlu.

Linnased

Pilsen, Wheat, Cara Claire

Humalad

Willamette

gif

Eksperimentaal V

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Sweet Stout / ALC 5.1%

Siidiselt mahe magus Stout, kus mõõdukas röstisuses on tunda šokolaadi.

Linnased

Pale Ale, Crystal, Chocolate, Black

Humalad

Willamette, Saaz, Hallertauer, Cascade

hoppy saison gif

Eksperimentaal VI

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Hoppy Saison / ALC 5.5% , IBU33

Rohkelt humaldatud saison tüüpi õlu.

Linnased

Pale Ale, Munich

Humalad

Austraalia Cascade

gif

Eksperimentaal VII

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Black Saison / ALC 8.9% , IBU40

Traditsioonilise Saison pärmiga kääritatud õlu, mis oma tumedale värvuseleon vastupidiselt ootusele kerge kehaga. Mõnusa magusa järelmaitse jätab õllekeedus kasutatud lagritsajuur. Aroomi ja maitse eest hoolitsevad belgiapärane pärm ning erinevad humalad Austraaliast ja Ameerikast nii keedus kui ka dryhopis.

Linnased

Pale Ale, Carafa, Nisulinnased, Dextrine

Humalad

Columbus, Cascade

 

eksperimentaal 8 gif

Eksperimentaal VIII

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Rabarberi-sidruni hapuõlu / ALC 4.3%

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Saadaval ainult vaadis.

 

 

eksperimentaal 9 gif

Eksperimentaal IX „KOOPERAATOR”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Double Bock / ALC 8.5%

Linnased

Pilsner, Vienna, Aromatic

Humalad

Mandarina Bavaria, Citra

 

eksperimentaal 10 gif

Eksperimentaal X V1 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi,  jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

AU035, BRU-1, Ekuanot

gif

Eksperimentaal X V2 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Centennial, Chinook, Vic Secret

gif

Eksperimentaal X V3 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Centennial, Ekuanot, Hallertauer Mittelfrueh

 

 

gif

Eksperimentaal X V4 „KOLMEKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

IPA / ALC 6,5%

Kolme erineva humalaga pruulitud värske ja mahlane IPA

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Citra, Ekuanot, Mosaic

Plaadimeri gif

Eksperimentaal XI „PLAADIMERI”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Tomati Gose / ALC 4,7%

Ehk, kui õlle sisse on pandud Bloody Mary

Linnased

Pale Ale, Nisulinnased

Humalad

Telliskivi porter gif

Eksperimentaal XII „TELLISKIVI KOHVI PORTER”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

Porter / ALK 6,9%

Telliskivi Kohvi porter on  käsitsi pruulitud mõnusalt siidise tekstuuri ja tugeva kohvimaitsega õlu. Parimad röstitud kohvimaitselised odralinnased ja käsitsi röstitud Brasiila kohv Telliskivi Kohvi Brick röstlast.

Linnased

Maris Otter, Rye malt, Wheat malt, Crystal T50, Brown malt, Chocolate, Dextrine, Roasted barley

Humalad

Columbus, Willamette, Bramling Cross

eksperimantaal kähkukas gif

Eksperimentaal XIII „KÄHKUKAS”

Metsik Ida armastab katsetada. Kõike tuleb proovida, sest elusid on üks ja kui ei proovi, jääb piinama. Meile meeldib metsikult.

NEIPA / ALK 4,7%

New England stiilis värske IPA on stiilile omaselt vähese mõrudusega eriti värske õlu.
Hulamatena on kasutatud “tsitruspomme” Citrat, Mosaici ja Ekuanoti.

Linnased

Pale Ale, Wheat malt

Humalad

Citra, Mosaic, Ekuanot